Divadla v Praze

Vítejte na webovém portále DivadlaPraha.cz.

 

Naleznete zde programy divadel, přehledné vyhledávání divadel nejen v Praze, ale i divadla z České republiky a spousty různých typů na akce v divadlech a na divadelní prknech

 

Nevíte kam večer do divadla v Praze? Jednoduše hledejte na divadlapraha.cz divadla, divadelní soubory, scény, balety, koncerty a jiné kulturní akce.

Divadla: programy divadel

Aktuální programy divadel v Praze naleznete na konkétních webových stránkách pražských divadel, které naleznete v sekci katalog divadel na tomto portálu o divadlu a divadelní scéně v Praze.

Divadlo Studio DVA Divadlo Na tahu Dejvické divadlo, o.p.s. Divadlo v Celetné Divadlo kouzel Pavla Kožíška Divadlo Harmonika

Lesní Slavnosti Divadla 2012

Lesní Slavnosti Divadla 2012

Festival se jako každý rok uskuteční na konci letních prázdnin - od 25. srpna do 1. září 2012. Celkem diváci uvidí 7 představení od třech divadelních souborů.

Vedle tradičního účastníka Lesních slavností divadla – Dejvického divadla se v Řevnicích představí i brněnské Divadlo Husa na provázku a v rámci Lesních slavností divadla pro děti jihočeský soubor Kašpárek v rohlíku.

OHLÉDNUTÍ

Uplynulých sedm ročníků divadelního festivalu Lesní slavnosti divadla od počátku vycházelo ze spolupráce s Dejvickým divadlem. První uvedenou hrou byly v roce 2004 Bratři Karamazovi. Pro velký divácký ohlas se každý další ročník mohl pyšnit větším počtem divadelních představení. Při třetím ročníku se k souboru Dejvického divadla připojil pražský Činoherní klub, o rok později Divadlo Na zábradlí a následně další známé soubory. Lesní divadlo v Řevnicích má svou ojedinělou atmosféru a historii sahající až do roku 1916. Lesní slavnosti divadla pravidelně vyprodávají hlediště o kapacitě 600 míst.DIVADELNÍ MENU LETOŠNÍHO 8. ROČNÍKU!

Festival se jako každý rok uskuteční na konci letních prázdnin - od 25. srpna do 1. září 2012. Celkem diváci uvidí 7 představení od třech divadelních souborů.


Vedle tradičního účastníka Lesních slavností divadla – Dejvického divadla se v Řevnicích představí i brněnské Divadlo Husa na provázku a v rámci Lesních slavností divadla pro děti jihočeský soubor Kašpárek v rohlíku.


Brány Lesního divadla otevře 25. srpna 2012 Divadlo Husa na provázku s představením Lásky jedné plavovlásky. Scénický přepis filmového scénáře Miloše Formana, Ivana Passera a Jaroslava Papouška v úpravě Vladimíra Morávka pojednávající o fenoménu 60. let.


Druhý večer festivalu - 26. srpna 2012 – bude opět patřit souboru Divadla Husa na provázku. V režii Jiřího Jelínka divákům nabídne představení Romeo, Julie a já. Co všechno lze ještě říci o lásce, Jiřím Jelínkovi a jeho milencích a Shakespearovi? Co se stane, když se na jevišti sejde šest mužů a dvacet vysloužilých ledniček? Autorská inscenace Jiřího Jelínka a nejslavnější příběh o lásce a utrpení.


Následující čtyři večery budou patřit Dejvickému divadlu. 28. a 29. srpna 2012 v Lesním divadle představí hru Dealer´s Choice. Šest herců a jedna pokerová partie rozehraná v nejmenované londýnské restauraci, kde se nehraje s kartami, ale s lidmi. Hra Patricka Marbera v režii Jiřího Pokorného. 30. a 31. srpna 2012 pak dramatizaci skotského autora Irwina Welshe Ucpanej systém v hlavní roli s Ivanem Trojanem.


Závěr festivalu bude patřit (nejen) dětem. Jihočeský soubor Kašpárek v rohlíku nabídne 1. září 2012 divadelně-hudební Kabaret II., plný veselých písniček, scének, bláznivin a praštěných postaviček. Vystoupení je zasazeno do dějového rámce na téma: Kašpárek asi umřel, co budeme dělat? Představení, které zaručené pobaví nejen děti, ale i jejich doprovod. Vstupenky na všechny tituly je možné zakoupit od 1. dubna 2012 v předprodejní síti Ticketstream.cz, v  Městském kulturním středisku v Řevnicích a v pokladně Dejvického divadla (pouze na představení Dejvického divadla).Hlavní mediální partner festivalu: Regionální Deník

Mediální partner: ČRo Region, Středočeský kraj

Pořadatelem projektu Lesní Slavnosti Divadla je agentura MMC Praha s.r.o.Bližší a detailnější informace o divadelních titulech, předprodeji vstupenek a další informace naleznete na webových stránkách www.divadlovlese.cz.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Lesní Slavnosti Divadla 2012

obrazek Festival se jako každý rok uskuteční na konci letních prázdnin - od 25. srpna do 1. září 2012. Celkem diváci uvidí 7 představení od třech divadelních souborů.

Vedle tradičního účastníka Lesních slavností divadla – Dejvického divadla se v Řevnicích představí i brněnské Divadlo Husa na provázku a v rámci Lesních slavností divadla pro děti jihočeský soubor Kašpárek v rohlíku. Více ...

Vinohradské divadlo - změna programu

obrazek Vinohradské divadlo čeká od 1. září změny nejen v programu, ale změny v celém vedení vinohradského divadla. Do čela Vinohradského divadla zasedne herec, principál, režisér a senátor Tomáš Töpfer. Více ...

Kam za kulturou?

Nabízíme Vám přehled pražských kulturních míst:

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.