Divadla v Praze

Vítejte na webovém portále DivadlaPraha.cz.

 

Naleznete zde programy divadel, přehledné vyhledávání divadel nejen v Praze, ale i divadla z České republiky a spousty různých typů na akce v divadlech a na divadelní prknech

 

Nevíte kam večer do divadla v Praze? Jednoduše hledejte na divadlapraha.cz divadla, divadelní soubory, scény, balety, koncerty a jiné kulturní akce.

Divadla: programy divadel

Aktuální programy divadel v Praze naleznete na konkétních webových stránkách pražských divadel, které naleznete v sekci katalog divadel na tomto portálu o divadlu a divadelní scéně v Praze.

Divadlo kouzel Pavla Kožíška Divadlo Na tahu Dejvické divadlo, o.p.s. Divadlo Harmonika RockOpera Praha Divadlo Studio DVA

Lesní Slavnosti Divadla 2012

Lesní Slavnosti Divadla 2012

Festival se jako každý rok uskuteční na konci letních prázdnin - od 25. srpna do 1. září 2012. Celkem diváci uvidí 7 představení od třech divadelních souborů.

Vedle tradičního účastníka Lesních slavností divadla – Dejvického divadla se v Řevnicích představí i brněnské Divadlo Husa na provázku a v rámci Lesních slavností divadla pro děti jihočeský soubor Kašpárek v rohlíku.

OHLÉDNUTÍ

Uplynulých sedm ročníků divadelního festivalu Lesní slavnosti divadla od počátku vycházelo ze spolupráce s Dejvickým divadlem. První uvedenou hrou byly v roce 2004 Bratři Karamazovi. Pro velký divácký ohlas se každý další ročník mohl pyšnit větším počtem divadelních představení. Při třetím ročníku se k souboru Dejvického divadla připojil pražský Činoherní klub, o rok později Divadlo Na zábradlí a následně další známé soubory. Lesní divadlo v Řevnicích má svou ojedinělou atmosféru a historii sahající až do roku 1916. Lesní slavnosti divadla pravidelně vyprodávají hlediště o kapacitě 600 míst.DIVADELNÍ MENU LETOŠNÍHO 8. ROČNÍKU!

Festival se jako každý rok uskuteční na konci letních prázdnin - od 25. srpna do 1. září 2012. Celkem diváci uvidí 7 představení od třech divadelních souborů.


Vedle tradičního účastníka Lesních slavností divadla – Dejvického divadla se v Řevnicích představí i brněnské Divadlo Husa na provázku a v rámci Lesních slavností divadla pro děti jihočeský soubor Kašpárek v rohlíku.


Brány Lesního divadla otevře 25. srpna 2012 Divadlo Husa na provázku s představením Lásky jedné plavovlásky. Scénický přepis filmového scénáře Miloše Formana, Ivana Passera a Jaroslava Papouška v úpravě Vladimíra Morávka pojednávající o fenoménu 60. let.


Druhý večer festivalu - 26. srpna 2012 – bude opět patřit souboru Divadla Husa na provázku. V režii Jiřího Jelínka divákům nabídne představení Romeo, Julie a já. Co všechno lze ještě říci o lásce, Jiřím Jelínkovi a jeho milencích a Shakespearovi? Co se stane, když se na jevišti sejde šest mužů a dvacet vysloužilých ledniček? Autorská inscenace Jiřího Jelínka a nejslavnější příběh o lásce a utrpení.


Následující čtyři večery budou patřit Dejvickému divadlu. 28. a 29. srpna 2012 v Lesním divadle představí hru Dealer´s Choice. Šest herců a jedna pokerová partie rozehraná v nejmenované londýnské restauraci, kde se nehraje s kartami, ale s lidmi. Hra Patricka Marbera v režii Jiřího Pokorného. 30. a 31. srpna 2012 pak dramatizaci skotského autora Irwina Welshe Ucpanej systém v hlavní roli s Ivanem Trojanem.


Závěr festivalu bude patřit (nejen) dětem. Jihočeský soubor Kašpárek v rohlíku nabídne 1. září 2012 divadelně-hudební Kabaret II., plný veselých písniček, scének, bláznivin a praštěných postaviček. Vystoupení je zasazeno do dějového rámce na téma: Kašpárek asi umřel, co budeme dělat? Představení, které zaručené pobaví nejen děti, ale i jejich doprovod. Vstupenky na všechny tituly je možné zakoupit od 1. dubna 2012 v předprodejní síti Ticketstream.cz, v  Městském kulturním středisku v Řevnicích a v pokladně Dejvického divadla (pouze na představení Dejvického divadla).Hlavní mediální partner festivalu: Regionální Deník

Mediální partner: ČRo Region, Středočeský kraj

Pořadatelem projektu Lesní Slavnosti Divadla je agentura MMC Praha s.r.o.Bližší a detailnější informace o divadelních titulech, předprodeji vstupenek a další informace naleznete na webových stránkách www.divadlovlese.cz.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Lesní Slavnosti Divadla 2012

obrazek Festival se jako každý rok uskuteční na konci letních prázdnin - od 25. srpna do 1. září 2012. Celkem diváci uvidí 7 představení od třech divadelních souborů.

Vedle tradičního účastníka Lesních slavností divadla – Dejvického divadla se v Řevnicích představí i brněnské Divadlo Husa na provázku a v rámci Lesních slavností divadla pro děti jihočeský soubor Kašpárek v rohlíku. Více ...

Vinohradské divadlo - změna programu

obrazek Vinohradské divadlo čeká od 1. září změny nejen v programu, ale změny v celém vedení vinohradského divadla. Do čela Vinohradského divadla zasedne herec, principál, režisér a senátor Tomáš Töpfer. Více ...

Kam za kulturou?

Nabízíme Vám přehled pražských kulturních míst:

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.